Реал Мадрид победи израелския Макаби Тел Авив като домакин в

...

Победи за Реал Мадрид и Анадолу Ефес в Евролигата

Реал Мадрид победи израелския Макаби Тел Авив като хазаин в Испания с 98:65 (22:7, 29:27 27:15, 20:16) в среща от 17-ия кръг на Евролигата по баскетбол за мъже. С 11-ия си от триумф от началото на сезона испанският гранд се изкачи на второ място във краткотрайното класиране, а отборът на Макаби е девети с актив 9-8.

Общо пет тима в челото на подреждането натрупаха по 11 победи и 6 провали. Това са водачът Олимпиакос, Реал, Баскония, Барселона и Монако.

Баскетболистите на Реал Мадрид направляваха мача против Макаби Тел Авив от самото начало, като на почивката резултатът бе 51:34, а след третата четвърт – 78:48.

Джанан Муса и Петър Корнели осъществиха по 18 точки за домакините, а за състава от Тел Авив с 15 точки и 4 битки приключи Джейлън Адамс.

Настоящият първенец в Евролигата Анадолу Ефес надви като хазаин в Турция над френския АСВЕЛ Вильорбан със 78:72 (17:19, 12:17, 23:22, 26:14). Грандът от Истанбул заема седма позиция в класирането с 9 триумфа от 17 дуела, до момента в който АСВЕЛ позволи 11-а загуба и към този момент е предпоследен, 17-и.

Василие Мицич се отличи с 22 точки, 3 битки и 2 асистенции за Анадолу Ефес. Нандо дьо Коло и Дейвид Лайти означиха по 12 точки за гостите от Франция.

Сръбският Цървена звезда записа триумф като посетител на Валенсия със 77:75 (24:19, 23:23, 14:16, 16:17) в Испания откакто удържа задатъка си от по-силната първа четвърт. Цървена звезда държи десетата позиция в подреждането с 9 победи и 8 провали, до момента в който Валенсия се смъкна до 13-ото място с баланс 7-10.

Филип Петрушев бе най-полезен за отбора от Белград с 25 точки и 9 битки, а за Валенсия Крис Джоунс се регистрира с 16 точки, 5 битки и 5 асистенции. / БТА