Реал Мадрид победи Хетафе с 2:0 в отложен мач от

...

Реал Мадрид спечели отложения мач с Хетафе с голове на Хоселу

Реал Мадрид победи Хетафе с 2:0 в отсрочен мач от 20-ия кръг на Ла Лига. Хоселу бе създател на попаденията за " кралете ".

Още в 9-ата минута голмайсторът загатна за глада си за попадения. Удар на нападателя срещна напречната греда. Само 5 минути по-късно испанецът откри резултата. Той засече с глава центриране в наказателното поле на Лукас Васкес.

След почивката испанският национал удвои головата си сметка. " Белият балет " провежда офанзива по учебник от осъществяването на навън, до самия гол. Възпитаниците на Карло Анчелоти размениха 8 подавания по левия фланг, с цел да изведат Хоселу на стрелкова позиция.

Винисиус бе покрай гол, само че направи любопитен пропуск. Бразилецът бе изведен самичък против вратаря. Противниковият пазач даже бе лежащ на земята, само че крилото на гостите съумя да го уцели.

Домакините се пробваха да се върнат в дуела, само че шансът не бе на тяхна страна. Борха Майорал стреля в лявата греда.

Реал Мадрид оглави класирането с 57 пункта. Хетафе остава на 10-ото място в подреждането с 29 точки.