Реал Мадрид победи Хетафе с 2:0 в мач от 31-ия

...

Реал М крачи уверено към титлата в Испания

Реал Мадрид победи Хетафе с 2:0 в мач от 31-ия кръг на Ла Лига. Каемиро и Лукас Васкес донесоха триумфа за столичани.

Още при започване на мача Карим Бензема изпрати топката в противниковата врата, само че голът не бе зачетен поради засада. В края на първата част натискът на " белия балет " се отплати. Каземиро засече с глава центриране с външен фалц на Винисиус.

След почивката игра за Реал се появи Гарет Бейл, който беше бурно освиркван от трибуните на „ Сантяго Бернабеу “. Очаква се нападателят да напусне тима в края на сезона.

Лукас Васкес удвои преднината на домакините с шут в долния ляв ъгъл, с цел да оформи крайния резултат. Това бе неговият гол №20 в испанския хайлайф.

Реал Мадрид остава на върха в класирането с актив от 72 точки. Хетафе заема 14-ата позиция в подреждането с 32 пункта.
Източник: dnesplus.bg