Реал (Мадрид) победи Гремио с 1:0 в Абу Даби и

...

Реал защити световната си клубна титла

Реал (Мадрид) победи Гремио с 1:0 в Абу Даби и отбрани международната си клубна купа, която печели за трети път в последните четири години. Това е пети трофей за футболистите на Зинедин Зидан през актуалната година.

Капитанът Серхио Рамос се завърна в игра за „ кралския ” клуб, откакто пропусна полуфинала с Ал Джазира.

През първата част „ белият балет ” имаше самодейността и направи няколко пропуща посредством Кристиано Роналдо, Даниел Карвахал, Каземиро и Лука Модрич. Едилсон насочи неакуратен отдалечен удар в 28-ата минута за Гремио.

След почивката Роналдо изтърва състояние в 51-ата минута, а две минути по-късно осъществя от директен свободен удар, намирайки междина през стената и пращайки по този начин топката до до дясната греда на вратаря за 1:0. Пет минути по-късно португалецът още веднъж бе прецизен, само че този път голът бе анулиран поради съмнителна засада на асистиралия Карим Бензема.

До края на мача „ кралете ” продължиха да преобладават, а бразилският отбор нямаше никакви причини за изравнителен. Бензема не съумя да насочи прецизен удар в 76-ата минута, а шест по-късно шут на Роналдо бе избит, а минута по-късно същото се случи и след удар на резервата Гарет Бейл.

Така Реал завоюва трофея за трети път след 2014 и 2016 година.

Реал (Мадрид) - Гремио 1:0
1:0 Кристиано Роналдо (53)