Реал Мадрид победи Фенербахче с 85:80 и спечели баскетболната Евролига

...

Реал Мадрид спечели Десетата в Евролигата

Реал Мадрид победи Фенербахче с 85:80 и завоюва баскетболната Евролига за мъже за десети път. Старши треньорът на на Реал - Пабло Ласо, изведе испанския гранд за повторно до трофея, откакто стори същото и през сезон 2014/15.

В препълнената Арена в Белград най-резултатен в мача бе италианският нападател на Фенербахче Николо Мели с 28 точки, само че напъните му не бяха задоволителни и "фенерите " не съумяха да защитят купата, която завоюваха предходната година.

За Реал се отличи французинът Фабиен Козьо със 17 точки, а 19-годишният словенец Лука Дончич добави 15 точки. Дончич бе определен за най-полезен състезател за сезона в Евролигата. След равностойно първо полувреме, Реал реши мача в третата четвърт, когато дръпна с 10 точки разлика./БТА