Реал (Мадрид) победи египетския Ал Ахли с убедително 4:1 и

...

Реал разби Ал Ахли и се класира на финал на Световното клубно първенство

Реал (Мадрид) победи египетския Ал Ахли с безапелационно 4:1 и се класира за финала на Световното клубно състезание, където ще играе против Ал Хилал от Саудитска Арабия.

Испанският шампион оправда ролята си на любимец и победи рутинно Ал Ахли.

Съпротивата на египетския клуб продължи до 42-ата минута, когато Винисиус Жуниор се възползва от неточност на отбраната на съперника и прати топката в мрежата за задатък от 1:0. В самото начало на второто полувреме Валверде вкара гол, с който Реал (Мадрид) дръпна с 2:0.
 Снимка 605779
Източник:

В 65-ата минута Ал Ахли се върна в мача, откакто Малул означи дузпа и понижи преднината на Реал до 2:1.

В 87-ата минута Реал (Мадрид) също имаше късмет да означи гол от дузпа, само че Лука Модрич пропусна да се разпише.

Редовното време беше изтекло, когато мадридчани отбелязаха още две попадения. Първо Родриго направи 3:1 в 92-ата минута, а крайното 4:1 оформи преди малко влезлият в игра Арибас.

Реал (Мадрид) ще играе против Ал Хилал на финала, а Ал Ахли ще се бори с Фламенго за третото място.