Реал Мадрид обърна Борусия Дортмунд от 0;2 до 5:2 за

...

Реал обърна Борусия от 0:2 до 5:2, Вила излезе начело

Реал Мадрид обърна Борусия Дортмунд от 0;2 до 5:2 за едно полувреме. Винисиус Жуниор вкара хеттрик за половин час. Другите попадения бяха дело на Рюдигер и Лукас Васкес.

Борусия поведе след половин час игра посредством Мален, който вкара след асистенция на Гираси. Само четири минути по-късно стана 0:2 – Мален асистира на Джейми Гитънс. Гитънс стана най-младият англичанин, вкарал гол на Реал.

Испанският и европейски първенец обаче наказа жълто-черните единствено за 30 минути. Първо Рюдигер изравни след час игра и пас на Мбапе. Само две минути по-късно Винисиус изравни – 2:2. Реал натисна крепко и капитанът Лукас Васкес направи 3:2 в 83-ата минута. Три по-късно Винисиус отхвърли Борусия, а в добавеното време оформи и хеттрика си.

Астън Вила поведе в класирането с третата си победа. Бирмингамци надделяха Болоня с 2:0 и събраха 9 точки. Головете за отбора на Унай Емери вкараха капитанът Джош Макгин и Джон Дюран за девет минути след почивката. Макгин се разписа непосредствено от директен свободен удар в 55-ата минута. Така. Тимът стана и едвам третият в шампионата, спечелил първите си три мача без да допусне гол. Подобно достижение имат единствено Малага (2012 г.) и Лестър (2016 г.).
Щутгарт изненада Ювентус
Девет точки можеше да събере и, само че бианконерите паднаха от Щутгарт с 0:1. Единствения гол вкара резервата Ел Билал Туре в 92-ата минута след пас на Мийо. По това време Ювентус беше с човек по-малко поради аления картон на Данило. Бразилският бранител беше изпъден в 84-ата минута. Победата е първа за Щутгарт в шампионата този сезон и първа в Шампионската лига от 14 години насам.
ПСВ спря ПСЖ посред Париж
ПСЖ направи единствено 1:1 с ПСВ Айндховен. Гостите поведоха през първата част посредством Сайбари, а френският отбор изравни след почивката посредством Фабиан Руис. В края на добавеното време ПСЖ получи право да извърши дузпа. Реферът обаче се съветва с ВАР монитора и промени решението си. Така ПСЖ остава единствено с четири точки и два вкарани гола след три мача.
Арсенал се изтеза за триумф над Шахтьор
Арсенал се изтеза за 1:0 с Шахтьор Донецк. Тимът на Микел Артета имаше цялостно преимущество и справедливо поведе след автогол на вратаря Дмитро Ризник в 29-ата минута. После артилеристите изпуснаха дузпа и това въодушеви Шахтьор. До края украинците имаха два положителни шанса да изравнят, само че Давид Рая измъкна лондончани. Арсенал има 7 точки, Шахтьор остава с една.