Реал Мадрид нокаутира Барселона с 3:1 в първия от двата

...

Реал отупа безмилостно Барса и се доближи до Суперкупата

Реал Мадрид нокаутира Барселона с 3:1 в първия от двата мача за Суперкупата на Испания, игран на стадион " Камп Ноу ".

В началото Реал показва страхотна отборна работа, разменяйки къси и двойни подавания, обърквайки отбраната на домакините, само че макар няколкото положителни благоприятни условия и за двата тима първото полувреме приключи без маркиран гол.

Втората част стартира стремително за " белия балет ". Защитникът на Барса Жерар Пике си означи автогол в 50-ата минута. Марсело центрира остро в наказателното поле на каталунците и испанецът отклони топката във вратата на Марк-Андре Тер Щеген.

В 76-ата минута Лионел Меси изравни резултата от дузпа. Главният арбитър на срещата отсъди фиктивен наказателн удар в интерес на каталунците, откакто Луис Суарес показва забележителни актьорски заложби и се строполи пред Кейлор Навас.

4 минути по-късно Реал още веднъж поведе в резултата, с помощта на Кристиано Роналдо. Португалецът преодоля Пике и с превъзходен диагонален удар прати топката във вратата за 2:1.

Само две минути по-късно Роналдо получи втори жълт картон и надлежно червен поради симулация, останаха подозрения дали футболистът заслужи толкоз сериозна глоба.

В края на дуела Марко Асенсио нокаутира каталунците, след груба неточност на Пике. Така " белия балет " си обезпечи удобна преднина преди реванша на стадион " Сантяго Бернабеу ". Двубоят ще се играе в сряда против четвъртък от 00:00 часа.

Източник: offnews.bg