Реал (Мадрид) направи голяма крачка към финала на Шампионската лига

...

"Реал" докосва нов финал в Шампионската лига след победа в Мюнхен

Реал " (Мадрид) направи огромна крачка към финала на Шампионската лига след победа с 2:1 против " Байерн " в Мюнхен. Баварците откриха резултата посредством Джошуа Кимих в 28-ата минута, само че позволиха поврат след попадения на Марсело и Марко Асенсио.

" Байерн " изигра доста мощно първо полувреме, което обаче се разви по призрачен метод за домакините. Те пропуснаха отлични шансове да поведат с 2:0, позволиха изравнителен гол минута преди почивката, а също така трябваше да извършат две насилствени смени поради травми.

" Реал " отстъпваше игрово през по-голямата част от дуела. Тимът на Зинедин Зидан обаче се възползва от грешките и пропуските на противника, с цел да реализира отличен резултат преди реванша на " Сантяго Бернабеу " на 1 май.

" Реал " записа рекордна 150-а победа в Шампионската лига. Кристиано Роналдо, който за пръв път през този сезон не съумя да вкара гол в най-силния клубен шампионат, усъвършенства върха за най-вече извоювани мачове от един състезател. Португалецът към този момент има 99 - с една повече от дългогодишния вратар на белите Икер Касияс.

© Reuters

" Байерн " заложи на предстоящ стартов състав. Свен Улрайх застана на вратата, а пред него действаха Джошуа Кимих, Джером Боатенг, Матс Хумелс, Рафиня, Хави Мартинес, Хамес Родригес, Ариен Робен, Франк Рибери, Томас Мюлер и Роберт Левандовски.

Кристиано Роналдо беше подложен на върха на офанзива на " Реал ", а Иско и Лукас Васкес - на двете крила. Тони Кроос, Лука Модрич и Каземиро бяха нормалната тройка в центъра на терена, а Дани Карвахал, Рафаел Варан, Серхио Рамос и Марсело оформиха титулярната четворка в защита пред Кейлор Навас.

Мачът стартира вихрено и " Байерн " сътвори опция за гол единствено след 20 секунди игра. Карвахал позволи неточност, а Алкантара центрира отдясно към Мюлер. Германският национал обаче не съумя да направи добър контакт с топката.

© Reuters

В третата минута баварците желаеха дузпа за игра с ръка на Карвахал, само че реферът Бьорн Кауперс вярно подмина претенциите им. " Реал " отговори със скоростна офанзива отляво, само че Васкес не съумя да достави положително центриране.

След бурното начало играха се успокои и двата тима започнаха да работят много внимателно. В осмата минута " Байерн " трябваше да направи насилствена промяна. Робен се контузи и вместо него се появи Тиаго Алкантара.

В 28-ата минута тактиката на " Байерн " даде резултат. Баварците хванаха противника на контраофанзива и откриха резултата. Кимих получи голямо пространство по десния след подаване на Хамес, напредна към вратата и с изстрел в близкия ъгъл изненада Навас, който очакваше центриране.

© Reuters

След гола последваха доста мощни минути за " Байерн ". Домакините обаче получиха и втори удар, откакто трябваше да извършат още една насилствена промяна. Този път се контузи Боатенг, а на негово място влезе Никлас Зюле.

В 34-ата минута Рибери направи голям пропуск пред вратата на " Реал ". Той беше изведен очи в очи с Навас, само че направи доста нескопосано първо допиране и пропиля чудесната опция за втори гол.

В края на полувремето домакините извършиха поредност от корнери, при които попадението висеше на косъм. Хумелс не сполучи с акробатичен удар от близко, а Рамос се намеси решаващо след мощен шут на Мюлер, който щеше да влети в мрежата.

Real Madrid have won 32 of the 33 games across all competitions in which Marcelo has scored for the club.

✊ pic.twitter.com/MmDDHQTpgb
— Squawka Football (@Squawka) 25 април 2018 година

След като в продължение на 44 минути нито един път не заплаши действително Улрайх, " Реал " изравни резултата минута преди почивката.

Защитата на " Байерн " не се оправи с центриране на Карвахал и топката попадна в Марсело, който с съвършено ориентиран удар с левия крайник откри далечния низък ъгъл.

В добавеното време на първата част се стигна до още две напрегнати обстановки пред Навас. Костариканецът първо се оправи с подъл удар с глава на Левандовски, а малко по-късно Мюлер стреля неопределено от добра позиция.

Зидан потърси смяна на почивката и смени Иско с Асенсио. " Байерн " обаче стартира по-добре и второто полувреме. В 50-ата минута Рибери проби отляво и центрира от аутлинията, само че Варан отклони топката пред връхлитащия на празна врата Мюлер.

Седем минути по-късно груба неточност на Рафиня докара до втори гол за " Реал ". Левият бек подари топката на Асенсио, който незабавно комбинира с Васкес. Васкес напредна и върна топката към Асенсио, който с удар с левия крайник в далечния ъгъл преодоля Урайх, останал очи в очи с вратаря.

© Reuters

В идващите минути " Байерн " натисна крепко, само че Навас отрази няколко изстрела на Рибери. В 71-ата минута Роналдо прати топката в мрежата с красиво осъществяване, само че попадението вярно беше анулирано поради игра с ръка на португалеца. Четири минути по-късно Улрайх избави удар на Карим Бензема, който влезе като запаса на изпитващия физически проблеми Карвахал.

До края на мача " Байерн " имаше няколко благоприятни условия да стигне до тъждество. Най-добрата се откри пред Левандовски, който беше изведен самичък против Навас от Корентин Толисо. Полският голмайстор на баварците обаче направи огромен пропуск, пращайки топката около вратата.

© Reuters

Преди година двата тима изиграха подобен първи мач между тях в четвъртфиналите. Тогава " Байерн " още веднъж поведе в средата на първото полувреме, само че позволи поврат и загуби с 1:2 на " Алианц сцена ".

Баварците завоюваха реванша с 2:1 и стигнаха до продължения. В тях " Реал " означи три гола и продължи към финала след противоречиво съдийство и червен картон на Артуро Видал в края на постоянното време.
Източник: dnevnik.bg