Реал Мадрид измъкна победа над Алавес с 1:0 в 18-я

...

Реал Мадрид измъкна драматична победа над Алавес

Реал Мадрид измъкна победа над Алавес с 1:0 в 18-я кръг на Ла Лига. Победното попадение вкара Лукас Васкес във втората минута на добавеното време. Тимът на Карло Анчелоти игра 40 минути с човек по-малко – Начо Фернандес беше изпъден в 54-ата минута. Той за нарушаване против Омородион.

Успехът, комбиниран с ремито на Жирона, качи Белия балет на върха в класирането. Двата отбора са с по 45 точки, само че Реал има по-добра голова разлика. Третият в класирането има седем точки по-малко.

Брахим Диас направи пропуск за столичани още при започване на мача, Алавес отговори с блокиран удар на Луис Риоха. Четвърт час преди края на мача Тони Кроос изведе Родриго на комфортна позиция, само че шутът на бразилеца мина около вратата. В 92-ата минута Кроос центрира от корнер, а Васкес донесе успеха с първото си попадение за сезона.

Жирона приключи 1:1 против Бетис и прекъсна серията си от девет следващи триумфа като посетител. Андалусийци бяха по-активни през първата част и пропуски направиха Айосе Перес, Асане Диао и Уилиан Жозе. Жирона отвърна с рисков удар на Савио в 23-ата минута.

В 39-ата минута Артьом Довбик вкара за 0:1 от дузпа, отсъдена за нарушаване на Айтор Руибал. След почивката гостите пропуснаха да осъществят втори гол посредством Савио и Довбик. И бяха осъдени в 88-ата минута след прецизен изстрел на Херман Пецея.

Така Жирона остана без победа против Бетис от март 2010 година. Зелено-белите пък имат единствено един триумф в 11 следващи срещи.
Източник: flashnews.bg