Реал Мадрид и Севиля играят при 0:1 в дербито на

...

НА ЖИВО: Реал Мадрид - Севиля 0:1, Рафа Мир бележи

Реал Мадрид и Севиля играят при 0:1 в дербито на 15-ия кръг на Ла Лига. Рафа Мир откри резултата в 12-ата минута.

Първата добра опция се откри пред домакините. Карвахал получи отдясно и откри Винисиус на границата на наказателното поле. Бразилецът насочи удар, който беше неакуратен. В 12-ата минута гостите поведоха. Рафа Мир беше оставен непокрит на дузпата след центриране от корнер. Нападателят насочи неспасяемо топката във вратата с глава.

Само две минути по-късно Севиля можеше да вкара второ попадение. Рафа Мир стигна до топката след груба неточност на Дани Карвахал. Нападателят отстрани Куртоа и насочи удар, който Дейвид Алаба мазета от голлинията. Кълбото още веднъж се озова в Мир, само че вратарят на "лос бланкос " този път се намеси и мазета. В 16-ата минута мощен удар на Алаба от далечна отдалеченост мина рисково около вратата.

Реал М – Севиля 0:1

0:1 Рафа Мир (12)

Реал М: 1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 4. Дейвид Алаба, 23. Ферлан Менди, 14. Каземиро, 8. Тони Кроос, 10. Лука Модрич, 20. Винисиус, 11. Марко Асенсио, 9. Карим Бензема

Треньор: Карло Анчелоти