Реал (Мадрид) и Реал Сосиедад завършиха наравно 1:1 в мач

...

Реал измъкна точка от Реал Сосиедад

Реал (Мадрид) и Реал Сосиедад приключиха наедно 1:1 в мач от 25-ия кръг. Порту откри резултата на " Сантиаго Бернабеу " в 55-ата минута, а секунди преди края на постоянното време Винисиус изравни.

" Кралете " събраха 53 точки и се изравниха с Барселона на второто място във краткотрайното класиране. Баските са пети с 42 точки.

Двубоят стартира равностойно, а най-интересното състояние в началните минути бе в наказателното поле на " белите ". Баските желаеха дузпа за нарушаване на Каземиро, само че бе отсъдена засада.

В 19-ата минута Модрич получи топката в наказателното поле на добра стрелкова позиция, само че ударът му бе блокиран.

Три минути по-късно Мариано имаше отличен късмет да открие резултата. Нападателят стреля съвсем от голлинията с глава, само че бе притиснят от Горосабел и в последна сметка от главата на бранителя топката срещна гредата. След това кълбото стигна до Асенсио, чийто удар влизаше във вратата, само че бранител мазета.

Малко по-късно Варан насочи подъл удар, Ремиро се намеси и топката още веднъж срещна гредата. Минута преди края на първото полувреме вратарят на гостите избави удар от далечна отдалеченост на Модрич.

Втората част стартира с рисков удар на Начо Монреал, само че топката мина над вратата. Баските съумяха да изненадат " кралете " в 55-ата минута. Начо Монреал проби отляво и центрира в наказателното поле, където нисичкият Порту засече с глава, откривайки резултата.

Две минути след гола си Порту бе доста близо и до асистенция. Той опита да откри с центриране отдясно намиращия се на метри пред вратата на Куртоа Александър Исак, само че шведският нападател се размина с топката.

В 63-ата минута удар на Каземиро мина покрай гредата.

В 89-ата минута Реал изравни. Васкес получи отдясно и центрира в наказателното поле. Там се получиха два рикошета, след което Винисиус прати топката във вратата за 1:1.