Реал Мадрид и Барселона играят при 0:1 в първи полуфинал

...

НА ЖИВО: Реал Мадрид - Барселона 0:1, автогол на Милитао

Реал Мадрид и Барселона играят при 0:1 в първи полуфинал за Купата на краля. Ел Класико се организира на " Сантиаго Бернабеу ", а Gong.bg ще наблюдава най-интересното от конфликта. В 26-ата минута Едер Милитао си вкара автогол.

Двубоят стартира вихрено и още в 30-ата секунда Реал можеше да открие резултата. Дани Карвахал пусна извеждащ пас за Лука Модрич отдясно. Хърватинът нахлу в наказателното поле и потърси близкия ъгъл, само че топката профуча около гредата. В 7-ата минута Винисиус проби отляво, навлезе в наказателното поле, само че ударът му беше безпределно неакуратен.

В 12-ата минута " кралете " подеха поредна рискова офанзива. Едуардо Камавинга откри Винисиус отляво, а бразилецът центрира към Карим Бензема на далечната греда. Нападателят овладя на гърди и прати топката във вратата. Французинът обаче беше в състояние на засада и попадението беше анулирано. Домакините продължиха да са по-актиният тим и шут на Бензема излезе в корнер след рикошет в Маркос Алонсо.

Реал продължи да играе по-добре, само че стигна до два корнера, с които не затрудни Тер Стеген. В 24-ата минута Винисиус получи жълт картон, откакто задържа Френки де Йонг в центъра на терена, хвана го за гушата, след което го смъкна на терена.

Минута по-късно Барселона стигна до гол. Гави лиши топката от Карвахал отдясно и откри Феран Торес. Нападателят пусна страховит пас към Франк Кеси и го изведе самичък против Тибо Куртоа. Котдивоарецът насочи удар, който вратарят мазета, само че топката се удари в крайници на Едер Милитао и влезе във вратата. Първоначално попадението беше анулирано поради засада, само че ВАР поправи решението и голът беше приет.

Реал Мадрид - Барселона 0:1

0:1 Едер Милитао (26-автогол)

Реал Мадрид: 1. Тибо Куртоа, 2. Дани Карвахал, 3. Едер Милитао, 6. Начо Фернандес, 8. Тони Кроос, 9. Карим Бензема /к/, 10. Лука Модрич, 12. Едуардо Камавинга, 15. Федерико Валверде, 20. Винисиус, 22. Антонио Рюдигер