Реал (Мадрид) и Айнтрахт (Франкфурт) се изправят един срещу друг

...

Реал - Айнтрахт, 2:0, Бензема с дежурен гол

Реал (Мадрид) и Айнтрахт (Франкфурт) се изправят един против различен за Суперкупата на Европа по футбол.

Двубоят сред носителя на Шампионска лига и на Лига Европа е довечера от 22:00 часа във финландската столица Хелзинки.

Временният резултат е 2:0 за Реал.

Дейвид Алаба се разписа в 37-ата минута съвсем на празна врата. След неточност в защитата на германците при центриране. Преди това и двата отбора пропуснаха по едно чисто голово състояние.

Даичи Камада в 14-ата минута нямаше шанс при рискова обстановка. Малко по-късно и Винисиус се регистрира с пропуск.

Вини обаче направи супер пробив в 36-ата минута, а броени секунди по-късно се стигна до гола на поливалентния състезател - Алаба. Карим Бензема в края на първото полувреме бе покрай попадение, само че топката мина на сантиметри от вратата.

Бензема обаче бе прецизен в 65-ата минута . Карим сподели страхотния си усет пред гола, след асистенция на Вини-жуниор. Често срещана композиция в мачовете на " кралете ". 4 минути по-рано Каземиро нацели греда с мощен шут.

Карло Анчелоти разчита на потвърдени бойци в състава на " белия балет ". Без изненади измежду започващите.

Реал и Айнтрахт се изправят един против различен в повтаряне на финала в КЕШ през 1960, когато мадридчани ликуват след зрелищното 7:3.

Ето титулярите за днешния дуел:

Реал: Куртоа; Карвахал, Милитао, Алаба, Менди, Каземиро, Модрич, Кроос, Валверде, Бензема, Винисиус

Айнтрахт: Трап; Н`Дика, Тута, Туре, Ленц, Роде, Соу, Кнауф, Линдстрьом, Боре, Камада