Реал (Мадрид) е напът да детронира Челси в Шампионската лига

...

Изключителният Карим Бензема повали и Челси

" Реал " (Мадрид) е напът да детронира " Челси " в Шампионската лига и да вземе реванш за отпадането си през предходната година. В първи четвъртфинал в Лондон " белите " биха британския отбор с 3:1, а воин на вечерта още веднъж бе Карим Бензема, който заби хеттрик.

Той стана четвъртият състезател, вкарал три гола в един мач във втори следващ дуел - в предходната фаза направи същото против " Пари Сен Жермен ".

Френският национал небрежно сподели, че е може би най-хубавият състезател сега в Европа с прелестни голове с глава в 21-ата и 24-ата. Попаденията паднаха по еднакъв метод - " Реал " отнемаше топката в половината си и правеше бързи контри.

В тази минути гостите се усещаха като вкъщи си на " Стамфорд Бридж ". " Челси " се съвзе към края на полувремето и стартира да заплашва някогашния си вратар Тибо Куртоа. В 40-ата Кай Хаверц понижи - и той с глава.

Малко по-късно Бензема направи необикновен пропуск от по-лесна обстановка, в сравнение с бяха първите две, в които вкара.

Хеттрикът обаче бе завършен в 46-ата, когато таранът се възползва от неточност на излезлия напред вратар Едуар Менди и не пропусна на празна врата - 3:1.

Това попари лондонските " сини ", очакванията им рухнаха в тази минута. Те имаха благоприятни условия да понижат пасива, само че не се възползваха, най-близо бе Ромелу Лукаку.

А в Испания " Виляреал " надигра фаворизирания " Байерн " (Мюнхен), на го победи единствено с 1:0. Арно Данжума вкара единствения гол още в 8-ата минута.

" Байерн " имаше 22 мача без загуба като посетител в ШЛ - връх, който остава на тази численост. За последно бе падал 2017 година от " Пари Сен Жермен ", когато Унай Емери, наставникът на " Вилярел ", бе отпред на парижани.

След почивката Жерар Морено удари греда. Домакините направиха пропуски, а техен гол не беше зачетени с ВАР.