Реал“ (Мадрид) доста се измъчи срещу Бетис“, но все пак

...

Реал“ пречупи Бетис“ с 5:3

„ Реал “ (Мадрид) много се изтеза против „ Бетис “, само че въпреки всичко завоюва с 5:3 като посетител, в мач от 24-ия кръг на испанското футболно състезание.

Марко Асенсио вкара два гола за триумфа, а по едно попадение прибавиха Серхио Рамос, Кристиано Роналдо и Карим Бензема.

22-годишният Асенсио откри резултата в 11-ата минута с глава, откакто довкара отбита топка от вратаря Антонио Адан.

Кристиано Роналдо изстреля шута, който затрудни оптимално някогашния му съотборник, в този момент на вратата на „ зелените “ от Севиля.

Домакините обаче не се уплашиха и подвигнаха оборотите, като в 33-ата минута Аиса Манди изравни отново с глава, засичайки подаване на Хоакин Санчес.

Само 4 минути по-късно домакините сътвориха първия поврат в срещата. Отново Санчес подхвана офанзивата, подаде на Хуниор Фирпо, чийто изстрел се отклони в бранителя на гостите Начо Фернандес и спря в мрежата за 2:1.

Пет минути след подновяването на играта Серхио Рамос изравни отново с глава след подаване на Лукас Васкес от корнер.

Марко Асенсио вкара второто си попадение в мача в 59-ата минута след подаване на Даниел Карвахал, а след необикновен пробив и мощен изстрел Кристиано Роналдо се разписа аз 2:4.

Но домакините не се бяха отказали и Фирпо центрира към Серхио Леон, който понижи на 3:4.

В 92-ата минута на мача появилият се като запаса Карим Бензема успокои почитателите на „ Реал “ след нова асистенция на Лукас Васкес.
Източник: bnr.bg