Реал Мадрид допусна изненадваща издънка в 12-ия кръг на испанската

...

Реал Мадрид се провали срещу Жирона на Сантяго Бернабеу

Реал Мадрид позволи изненадваща издънка в 12-ия кръг на испанската Ла Лига, откакто направи 1:1 с Жирона на " Сантяго Бернабеу ". Въпреки това столичани остават отпред в класирането с 32 точки, една повече от втория Барселона. Жирона пък е 16-и с 10 пункта.

Първите минути пропуски направиха Лука Модрич и Родриго. Гостите дадоха отговор с състояние в 19-ата, когато центриране пристигна към Валери Фернандес, само че ударът му отиде навън. В 38-ата Фернандес откри Ерера, чийто мощен шут се отби в напречната греда.

След час игра Кастеянос видя опция да затрудни Куртоа, на белгиецът се оправи със обстановката. В 70-ата минута Реал откри резултата. Валверде се оправи с защитник на Жирона и подаде за Винисиус, който прати топката във вратата.

Седем по-късно каталунците имаха съществени искания за углавен удар, само че в началото реферът не я отсъди. След намесата на ВАР обаче дузпата бе факт, а Кристиан Стуани бе прецизен и смълча „ Бернабеу “.

В 89-ата минута Родриго шутира, а вратарят на гостите – Гасанига, улови, само че по-късно изпусна топката. Нападателят на мадридчани довкара през ръцете му, само че след преразглеждане попадението беше анулирано заради ВАР.