Реал Мадрид без българския национал Константин Костадинов в състава си,

...

Реал Мадрид се издъни срещу последния в Евролигата

Реал Мадрид без българския национал Константин Костадинов в състава си, стъпи изкривено в Евролигата, откакто отстъпи като посетител със 77:78 (18:17, 20:28, 24:17, 15:16) на последния в класирането Химки в 27-я кръг на най-комерсиалния клубен шампионат.

Испанският гранд заема осма позиция в таблицата с баланс 16-11, а Химки е с едвам 3 победи и 23 загуби.

That's a long awaited win, finally!

— BC Khimki (@Khimkibasket)
Двата тима започнаха срещата извънредно равностойно, като след 10 минути игра гостите от Мадрид се отеглиха с 1 точка задатък. На баскетболистите на съветския отбор обаче не им беше нужно доста време, с цел да извърнат нещата в своя изгода и бързо натрупаха преднина от 7 точки преди почивката (45:38). След паузата двата тима още веднъж се гонеха в резултата, като преди решителната четвърта част двата тима започнаха надлъгването още веднъж. Те стартираха заключителните 10 минути при резултат 62:62, а битката не спря до края.

Алексей Швед и Ерик МакКълъм вкараха по 22 точки, а Джордан Мики добави 19 за триумфа на Химки.

За Реал Мадрид Габриел Дек и Джейси Керъл нанизаха по 15 точки, а 14 осъществя Валтер Тавареш.

Снимки: euroleague.net