Реал и Байерн почти си осигуриха участие в полуфиналите на

...

Реал и Байерн докосват полуфиналите

Реал и Байерн съвсем си осигуриха присъединяване в полуфиналите на Шампионската лига още тази към този момент. Белият балет разгроми с 3:0 Ювентус като посетител, а баварците измъкнаха победа с 2:1 над Севиля на Естадион Санчес Писхуан.
Двубоят в Торино бе повтаряне от финала на шампионата от предишния сезон, когато „ белият балет “ завоюва с 4:1 в уелската столица Кардиф и победи с купата. Бианконерите бяха в серия от 27 следващи домашен победи в евротурнирите, само че нейният край бе комплициран след два гола на Кристиано Роналдо и един на Марсело.  Кристиано Роналдо даде задатък на Реал в резултата още в третата минута след асистенция на Иско. В 64-ата минута португалецът направи резултата 0:2 с същински шедьовър - съвършена задна ножица. В 72-ата минута Марсело бе прецизен за 0:3, оформяйки крайния резултат. В 66-ата минута отхвърлен от игра за втори жълт картон бе Пауло Дибала от Ювентус.

Макар и мъчно, Байерн завоюва гостуването си на Севиля в първия четвъртфинал сред двата отбора в Шампионската лига и значително си обезпечи място измежду последните 4 в шампионата. Баварците се озоваха в ролята на догонващи в средата на първото полувреме след попадение на Пабло Сарабия, само че малко по-късно Хесус Навас си вкара автогол, а през втората част Тиаго Алкантара донесе триумфа на немския гранд.
Източник: marica.bg