Реал Бетис победи с 2:0 ХИК Хелзинки при гостуванетоси във

...

Реал Бетис излезе начело в групата на Лудогорец след победа над ХИК

Реал Бетис победи с 2:0 ХИК Хелзинки при гостуванетоси във Финландия в мач от първия кръг на груповата фаза на Лига Европа. Двата тима са в една група с българския първенец Лудогорец и Рома, които приключиха при резултат 2:1 за " орлите ".

След изиграването на дуелите преди всичко в групата е Реал Бетис, следван от Лудогорец, Рома и ХИК.

В 33-ата минута Малик Абубакари си освободи пространство в наказателното поле и насочи удар, само че топката профуча около вратата. Три минути по-късно Луиз Енрике пое рикуширала топка и стреля, само че Конър Хазард се отличи с качествена интервенция.

В 44-ата минута Уилиям Карвальо се извиси над всички, само че Хазард още веднъж не бе преодолян. В добавеното време на първата част Насим Буджелаб извърши нарушаване в наказателното поле и Бетис получи дузпа. Нападателят Уилиян Жозе се нагърби с осъществяването и който изведе тима напред в резултата 0:1.

В 64-ата минута Жозе означи второ попадение, след като успя с акуратен удар да порази  противниковата врата. Три минути по-късно Малик Абубакари засече положително центриране и с акуратен удар осъществя, но голът не бе приет поради отсъдена засада.
 Лудогорец - Рома 2:1 в Лига Европа
Лудогорец го направи! Рома на колене! Първа победа за " орлите " в Лига Европа от 2019-а година насам