Реакциите след смъртта на Яхия Синуар - генералният секретар на

...
Реакциите след смъртта на Яхия Синуар - генералният секретар на
Коментари Харесай

Световен отзвук след ликвидирането на лидера на Хамас Яхия Синуар

Реакциите след гибелта на Яхия Синуар - генералният секретар на НАТО Марк Рюте беше сбит, и сподели, че водачът на Хамас няма да му липсва.



Френският президент Еманюел Макрон сподели, че " съчувства на околните на жертвите " на нападението на Хамас предходната есен и добави, че гибелта на Синуар е преломен миг във войната. За неотложно освобождение на заложниците настоя немският външен министър Аналена Бербок. Синуар беше жесток палач и терорист, който искаше да унищожи Израел и неговия народ, добави тя. Държавният секретар на Съединени американски щати Антъни Блинкен съобщи, че Вашингтон ще удвои напъните си в идващите дни за преустановяване на спора в Газа. Според Урсула фон дер Лайен и Шарл Мишел гибелта на Синуар доста ще отслаби групировката.

" Синуар беше водач на терористичната организация, на " Хамас " и действително архитектът на убийствата, кланетата, изнасилванията, отвличанията от седми октомври. Неговата гибел доста ще отслаби Хамас. Обсъдихме и изискванията за дълготраен мир, който да докара до разновидността две страни. Искам да подчертая нещо - този постоянен мир и решението за две страни е допустимо единствено при постоянна, мощна и реформирана палестинска власт ", съобщи Урсула Фон Дер Лайен, ръководител на Европейска комисия.


Последвайте ни във и

Вече може да ни гледате и в
Намерете ни в
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР