РБ Залцбург постигна първата си победа в Група А на

...

Първа победа и шанс за нещо повече за РБ Залцбург след два гола на Бериша

РБ Залцбург реализира първата си победа в Група " А " на Шампионската лига, откакто надигра с 2:0 като посетител Локомотив (Москва). Мергим Бериша (28', 41') означи два гола за " алените бикове " през първата част, а след почивката двата тима си размениха по едно попадение. Антон Миранчук понижи от дузпа в 79-ата, само че единствено две минути по-късно Карим Адейеми възвърне преднината от два гола на гостите, които с този триумф изпревариха в класирането днешния си противник.

Австрийският отбор заема трето място с актив от четири точки, до момента в който Локо е на четвърта позиция с три пункта. Двата тима направиха 2:2 в първия дуел между тях.

Залцбург имаше цялостно предимство през първата част и двата гола преднина бяха най-малкото, което гостите можеха да реализират. В 17-ата минута гол на Бериша вярно бе анулиран поради засада, само че десетина минути по-късно нападателят на гостите направи публично 1:0. Удар на Мвепу бе блокиран, само че по-късно топката стигна до Бериша, който от пет метра я прати във вратата. В 41-вата германецът получи извеждащ пас от Койта и удвои с удар в същия ъгъл.
Mergim Berisha has now scored 3 Champions League goals in 5 games for Salzburg...
— UEFA Champions League (@ChampionsLeague)

11 минути преди края домакините получиха дузпа, която Миранчук осъществя решително, само че вярата на Локо за освен това рухна доста скоро след груба неточност в отбраната на московчани. Мурило се подхлъзна, от което се възползва Адейеми, който проби отдясно и стреля в далечния ъгъл за крайното 1:3.

Шампионска Лига 5 кръг, вторник 1 декември  Локомотив Москва 1:3краен резулат  Република България Залцбург