РБ Лайпциг за втора поредна година спечели Купата на Германия.

...

РБ Лайпциг за втора поредна година спечели Купата на Германия

РБ Лайпциг за втора поредна година завоюва Купата на Германия. Тимът се оправи с 2:0 във финала против Айнтрахт Франкфурт и се поздрави с трофея.
Прочетете още
В 71-та минута Нкунку откри резултата, откакто насочи удар, получи се рикошет и топката влетя в мрежата на Айнтрахт.

В 85-та минута Доминик Собослай реши всичко, слес като получи пас от Нкунку и с прекрасен удар не остави шансове за вратаря на Франкфурт.

Лайпциг ще взе участие непосредствено в групите на Шампионска лига, а Айнтрахт пропусна с изключение на трофея и присъединяване в евротурнирите, тъй като отборът не съумя да си осигуря място в Европа от шампионата.

През предходната година Лайпциг подвигна трофея, откакто победи Фрайбург след дузпи.
Източник: trafficnews.bg