РБ Лайпциг успя да достигне до труден успех с 2:1

...

Труден успех доближи Лайпциг до върха в Бундеслигата

РБ Лайпциг съумя да доближи до сложен триумф с 2:1 при семейството на Аугсбург в първи мач от програмата на 21-ви кръг от Бундеслигата.

Домакините владееха изцяло ситуацията на терена през първото полувреме и разумно стигнаха до два гола задатък. Първо Дани Олмо вкара от дузпа, при втория си опит, в 38-та минута. Само 5 минути по-късно Кристофър Нкунку беше прецизен за 2:0 след асистенция на Юсуф Полсен.

През втората част нещата бяха надалеч по-равностойни, а в съвземането в състава на гостите даде резултат в 77-та минута. Мадс Педерсен беше фаулиран в наказателното поле, а Даниел Калиджури означи за 1:2.

До края на мача нови попадения обаче не паднаха, с цел да могат "биковете " да съберат актив от 44 точки от 21 мача. Аугсбург остана 13-ти, със единствено 22.
function showNative(obj) { setTimeout(function () { if ($( ".suggested-news " ).length > 0) { var nativeAdNumber = $(`.suggested-news`).children().length; var movedFirstRowArticle; var nativeAdd = $(`` + `` + `` + `` + `