РБ Лайпциг сложи край на поредицата си от три двубоя

...

РБ Лайпциг изнесе поредната си лекция по нападателен футбол

РБ Лайпциг постави завършек на поредицата си от три дуела без триумф. " Биковете " сториха това по впечатляващ метод, откакто разрушиха като посетител борещия се за своето избавление отбор на Майнц с 5:0.

Момчетата на Юлиан Нагелсман демонстрираха своята изключителна нападателна мощност за следващ път. Република България свърши своята работа още до почивката, когато към този момент водеха с класическото 3:0.
 Шалке без победа към този момент 9 турнирни мача, този път загуби на личен терен

След 0:4 от Борусия, тимът се провали и против Аугсбург

Резултатът беше открит рано от Тимо Вернер, който още в 11-ата съумя да откри мрежата на Мюлер. В 23-ата Юсуф Поулсен удвои, откакто се възползва от отлична асистенция на Сабитцер. В 36-ата функциите се размениха и този път австрийският национал приемаше поздравления от своите сътрудници.
 Снимка 480777
Източник:

Второто полувреме пък напълно принадлежеше на звездата Тимо Вернер, който заби нови два гола в мрежата на Майнц. Отбраната на домакините мъчно се справяше с опазването на бързоногия стрелец и това докара до извънредно тежкото проваляне за хората на Аким Бейерлорцер.

Република България Лайпциг задмина Байер (Леверкузен) и към този момент е на трета позиция с актив от 54 точки. Майнц пък остава на 15-то място с 27 пункта. В идващия кръг " биковете " одобряват вкъщи Херта, до момента в който противникът им през днешния ден гостува на другия отбор от столицата - Унион.
 Байерн (Мюнхен) разгроми Айнтрахт (Франкфурт) и остава на върха в Германия

Баварците вкараха 5 попадения на гостите си

МАЙНЦ - Република България ЛАЙПЦИГ 0:5

0:1 Вернер (11 " ), 0:2 Поулсен (23 " ), 0:3 Сабитцер (36 " ), 0:4 Вернер (48 " ), 0:5 Вернер (75 " )

СТАДИОН : " Опел Арена "

СЪДИЯ : М. Шмид

МАЙНЦ : Мюлер, Нихате, Брума, Сент Жуст, Карисол, Кунде Малонг, Фернандеш, Баку, Ботюс, Онсиво, Куайсон (резерви: Дамен, Авонджи, Барейро, Бросински, Хак, Донг Вон Жи, Латца, Матета, Юзтунали)

Република България ЛАЙПЦИГ : Гулаши, Колстерман, Упамекано, Халстенберг, Олмо, Сабитцер, Лаймер, Кампъл, Нкунку, Поулсен, Вернер (резерви: Мвого, Адамс, Анхелино, Лукман, Мукиеле, Орбан, Шик, Волф)