РБ Лайпциг се класира за финала за Купата на Германия

...

Драматичен обрат прати РБ Лайпциг на финал

РБ Лайпциг се класира за финала за Купата на Германия след трагичен поврат над Унион Берлин вкъщи с 2:1. Шералдо Бекер изведе „ железните” напред в резултата през първата част, а в 61-ата минута Андре Силва изравни от дузпа. В продължението на срещата Емил Форсберг прати „ биковете” в спор за трофея против Фрайбург.

В 25-ата минута столичани излязоха напред в резултата. Тогава Бекер получи прекрасен пас от Кристофер Тримел, навлезе в наказателното поле и с удар в средата на вратата преодоля Петер Гулачи.

След час игра Якел фаулира Кристофер Нкунку в наказателното поле, а след намесата на ВАР домакините получиха дузпа. Зад топката застана Андре Силва, който не сбърка.

В третата минута на добавеното време на мача Бенямин Хенрихс откри Форсберг, който от сложна позиция съумя да прати своя тим на край.