РБ Лайпциг се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата

...

Труден успех за РБ Лайпциг

РБ Лайпциг се класира за 1/16-финалите в шампионата за Купата на Германия. „ Биковете “ се постановиха с 3:2 като посетител на втородивизионния Веен Висбаден.

През по-голямата част от мача елитният отбор контролираше протичащото се на терена, само че не съумя да доближи до по-убедителна победа. Трябва да се означи, че Веен съумя да окаже задоволително сериозна опозиция.

Лайпциг очевидно си намерения, че елементарно ще вземе своето, защото към 18-ата минута към този момент водеше с 2:0.

Емил Форсберг изведе „ биковете “ напред в резултата в 7-ата минута, а 10 по-късно Бенджамин Шешко удвои.

Домакините обаче не бяха в нокаут, тъй като съумяха да се надигнат. В 41-вата минута Иван Пъртаин понижи изоставането им.

В 70-ата минута обаче Шешко внесе успокоение в редиците на Лайпциг с втория си гол, с който направи резултата 3:1.

Веен отново съумя да се приближи единствено на гол, откакто Пъртаин отговори на Шешко. Само че силите на домакините не стигнаха за мъжество.
Източник: lupa.bg