РБ Лайпциг разби с 4:0 като Хановер 96 и се

...

РБ Лайпциг разгроми Хановер като гост и се класира на 1/2-финал за Купата на Германия

РБ Лайпциг разруши с 4:0 като Хановер 96 и се класира за полуфиналите за Купата на Германия. В воин за гостите се трансформира Кристофър Нкунку, който осъществя първите две попадения, а п едно след почивката прибавиха Конрад Лймер и Андре Силва.

В 17-ата минута Кристофър Нкунку получи превъзходен пас от Дани Олмо, а завършващият му удар не остави шансове на Рон-Роберт Цийлер. Гостите продължиха да нападат рисково и единствено пет минути по-късно удвоиха преднината си. Йошко Гвардиол разсече отбраната на домакините с точно подаване, а Кристофър Нкунку беше задоволително невъзмутим, с цел да прати топката в мрежата за повторно.

Третия гол осъществя Конрад Лаймер в 67-ата минута след двойно подаване с Андре Силва. Самият португалец оформи крайния резултат в 73-ата минута. Гостите направиха чудесна по този начин, а финалното подаване към португалеца беше на Анхелиньо.