РБ (Лайпциг) продължава да преследва Борусия (Мьонхенгладбах) в борбата за

...

РБ не спира да гази, а Тимо Вернер почти застигна Левандовски

РБ (Лайпциг) продължава да преследва Борусия (Мьонхенгладбах) в битката за първото място в Германия, като разликата посред им остана 1 точка и след този 14-и кръг. На своя стадион участникът в Шампионската лига пребори Хофенхайм с 3:1 и е отборът в най-силна форма - пет следващи победи при голова разлика 22:6.

Неуморимият пред гола Тимо Вернер добави нови две попадения и към този момент е единствено на едно зад водача в листата на реализаторите Роберт Левандовски - 15:16. Освен това немският национал е направил и 5 асистенции, като по този метод е взел участие в 20 от головете на отбора си в Бундеслигата. От топ 5 шампионатите все още единствено Чиро Имобиле от Лацио е с повече - принос за 22 попадения.

Timo Werner is the first player to be directly involved in 20 Bundesliga goals during the 2019/20 season.

He's got wiiiiiiiiings. pic.twitter.com/pWO3BSPqmr
— Squawka Football (@Squawka) December 7, 2019
Вернер вкара за 1:0 още в 11-ата минута, а в 52-ата удвои от дузпа, отсъдена за нарушаване против него. Шансът на Хофенхайм беше сред тези две попадения, когато Андрей Крамарич удари греда след неточност на вратаря Петер Гулачи.

В 83-ата минута Марсел Забитцер означи следващия си гол този сезон, с което Разенбалшпорт дръпна с 3:0.

You to see it pic.twitter.com/4Y4z9RMUjD
— RB Leipzig English (@RBLeipzig_EN) December 7, 2019
Днес Гулачи несъмнено не беше във форма и в минута преди края позволи Ермин Бичакчич да върне едно попадение.

Този мач беше специфичен за треньора на домакините Юлиан Нагелсман, който се изправи против тима, който водеше до предишния сезон и който го направи прочут.

Преди изиграването на останалите срещи от кръга Хофе е на осма позиция.
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
КЛАСИРАНЕ

Бундеслига 14 кръг, събота 7 декември  Ред Бул Лайпциг 3:1краен резулат  Хофенхайм