РБ Лайпциг победи с 3:0 Аугсбург у дома. Срещата беше

...

РБ Лайпциг разби Аугсбург, Волфсбург се справи с Унион Берлин

РБ Лайпциг победи с 3:0 Аугсбург вкъщи. Срещата беше от 4-ия кръг на Бундеслигата. " Биковете " взеха решение всичко в своя изгода до 27-ата минута, след което понижиха оборотите.

Домакините поведоха в 7-ата минута, когато се разписа Шави Симонс след подаване на Лоис Опенда. Четири минути по-късно халфът върна жеста към нападателя, който вкара за 2:0. Крайният резултат оформи Давид Раум в 27-ата минута. Тогава бранителят вкара след подаване на Юсуф Поулсен.

С триумфа Република България Лайпциг събра 9 точки и излезе на трето място във краткотрайното класиране. Аугсбург е 12-и с две точки.

В различен мач от кръга Волфсбург се наложи с 2:1 над Унион Берлин. И в тази среща головете паднаха през първата част. В 12-ата минута " вълците " поведоха след гол на Йонас Винд след подаване на Ловро Майер. " Железните " изравниха в 28-ата минута след попадение на ветерана Кристофер Тримел. Само две минути по-късно Йоаким Мееле още веднъж изведе домакините напред в резултата, като до края на срещата нови голове не паднаха.

Така Волфсбург събра 9 точки и е шести, до момента в който Унион е с три точки по-малко.