РБ Лайпциг победи с 2:1 у дома Аугсбург в мач

...

РБ Лайпциг се върна към победите

РБ Лайпциг победи с 2:1 вкъщи Аугсбург в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата. Дани Олмо (38-дузпа) и Кристофър Нкунку (42) бяха точни за " биковете ". За гостите се разписа Даниел Калиджури (76-дузпа).

С триумфа Лайпциг събра 44 точки и заема второ място във краткотрайното класиране. Аугсбург е 13-и с 22 точки.

Двубоят стартира мощно за домакините, които имаха две благоприятни условия за гол в началните минути, само че Олмо и Нкунку пропуснаха.

В 34-ата минута Рийс Оксфорд извърши нарушаване против Нкунку в наказателното поле. Главният рефер уточни бялата точки, а зад топката застана Дани Олмо. Първият на испанеца бе избавен от Гикевич, само че наказателният удар трябваше да се пребие. При втория си опит Олмо откри резултата.

В 43-ата минута " биковете " стигнаха до втори гол. Поулсен откри Нкунку в наказателното поле, а френският нападателен футболист удвои.

В 76-ата минута Аугсбург понижи. Ибрахима Конате извърши жестоко нарушаване в наказателното поле и баварците получиха дузпа. Зад топката застана Даниел Калиджури и вкараза 2:1.