РБ Лайпциг нанесе първа загуба на Реал Мадрид от началото

...

РБ Лайпциг нанесе първа загуба на Реал Мадрид през сезона

РБ Лайпциг нанесе първа загуба на Реал Мадрид от началото на сезона. Футболистите на Марко Розе завоюваха с 3:2 в мач от Груповата фаза на Шампионската лига.

Домакините стигнаха до ранен задатък от два гола още в 18-ата минута след попадения на Йошко Гвардиол и Кристофър Нкунку. Винисиус върна интригата в мача минута преди почивката. След подновяването на играта Тимо Вернер даде нов задатък от два гола в 81-ата минута. В добавеното време Родриго вкара от дузпа последното попадение.

В другата среща от групата Селтик и Шахтьор Донецк приключиха наедно 1:1, което подсигурява на украйнците най-малко присъединяване в елиминациите на Лига Европа. В последният кръг Шахтьор се нуждае от триумф над Република България Лайпциг, с цел да приключи на втората позиция.

Източник: skandal.bg