РБ Лайпциг и Манчестър Сити завършиха наравно 1:1 в първия

...

Йошко Гвардиол даде крила на РБ Лайпциг срещу Ман Сити

Република България Лайпциг и Манчестър Сити приключиха наедно 1:1 в първия си мач от осминафиналите на Шампионска лига.

„ Гражданите “ започнаха доста мощно гостуването си в Германия и преобладаваха тотално през първото полувремето.

В 26-ата минута отбраната на домакините се пропука и разреши на Грийлиш да изведе Марез, който откри резултата. До почивката възпитаниците на Пеп Гуардиола можеха да усилят преднината си, само че им липсваше задоволително централизация пред гола.

През първото полувреме Лайпциг излезе видоизменен. В 70-ата минута натискът даде резултат. Марсел Халстенберг откри Йошко Гвардиол от корнер, а хърватското дете знамение изравни с глава.

След гола „ жителите “ не съумяха да се съберат за заключителен взлом. Реваншът на „ Етихад “ е на 14 март.

Източник: safenews.bg