РБ Лайпциг допусна нова грешна стъпка и допусна обрат у

...
РБ Лайпциг допусна нова грешна стъпка и допусна обрат у
Коментари Харесай

Впечатляващ гол нанесе нов сериозен удар по амбициите на РБ Лайпциг за топ 4

РБ Лайпциг позволи нова неверна стъпка и позволи поврат вкъщи с 1:2 от Майнц 05 в мач от 20-тия кръг на Бундеслигата. Домакините поведоха с попадение на Конрад Хардер (39’), само че по-късно инкасираха две безответни попадения и изгубиха мача. Особено впечатляващ бе вторият гол за Майнц, дело на резервата Силас Вамангитука, минал в жанр “Марадона ” през отбраната на домакините. През седмицата “червените бикове ” не съумяха да се оправят и в гостуването на Санкт Паули и позволиха късно равнене.

Така към този момент Република България Лайпциг остава на 4-а позиция, само че е прекомерно евентуално да бъде преместен от Щутгарт, който е с мач по-малко. Възходът на Майнц пък продължава, като отборът записа трета победа в последните 4 мача и към този момент не е в рисковата зона, изпреварвайки Хамбургер, който по-късно играе с първенеца Байерн.

През съвсем по-голямата част от първото полувреме чистите положения липсваха, само че Република България Лайпциг съумя да излезе напред в 39-ата минута. Антонио Нуса напредна и центрира чудесно на главата на Конрад Хардер, който с прецизен изстрел не остави шансове на стража на гостите Даниел Батц - 1:0. Дълбоко в продължението на полувремето обаче Майнц се върна в мача, откакто Давид Раум фаулира в наказателното си поле Филип Титц и реферът отсъди дузпа. Надим Амири бе безукорен от бялата точка и изравни за отбора от карнавалния град - 1:1.

В началото на втората част Майнц реализира цялостен поврат. Влезлият от пейката още през първото полувреме  някогашен състезател на ЩутгартСилас Вамангитука предприе впечатляващ самостоятелен рейд и вкара доста хубав гол за гостите - 1:2. “Червените бикове ” пък относително бързо можеха да изравнят, само че Ромуло в 62-рата минута имаше малшанса да нацели напречната греда от непосредствена непосредственост. Дванадесет минути по-късно пък Майнц можеше да реши всичко, само че Петер Гулачи съумя да избави удар на Кайшу Сано след нов свръхестествен самостоятелен рейд на състезател на гостите. До края на срещата Република България Лайпциг опита напън, само че по този начин и не съумя да изравни.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР