Развръзката в група В на световното първенство се реши след

...

Испания спечели група В с помощта на Иран и видеоповторенията

Развръзката в група В на международното състезание се реши след трагични последни минути в мачовете Испания - Мароко и Португалия - Иран. Световните първенците от 2010 година оглавиха групата след тъждество 2:2 с мароканците, което стана факт в добавеното време след след интервенция на технологията за видеоповторения.

В другия дуел две минути преди края Португалия се виждаше като победител в групата при 1:0 против Иран. И там видеоповторенията се намесиха и дадоха дузпа за иранците, която беше вкарана за 1:1. Преди това Португалия завоюва, само че при започване на второто полувреме Кристиано Роналдо пропусна дузпа. Накрая обаче Роналдо и компания трябваше да се борят за точката.

В последна сметка с равни точки, само че с повече вкарани голове Испания завоюва групата.

Двата дуела от група В бяха доста нервни, на моменти изпълнени с груби влизания.

Всичко, което би трябвало да знаете за: Световното по футбол (304)
Източник: dnevnik.bg