Разследване от криминалната Дирекция и Службата за вътрешни работи на

...
Разследване от криминалната Дирекция и Службата за вътрешни работи на
Коментари Харесай

Паралелни разследвания в пет държави за митнически измами, Гърция и България са сред тях

Разследване от престъпната Дирекция и Службата за вътрешни работи на Гръцката полиция тече от сряда сутринта в 3-та митническа работа в Пирея по предписание на Европейската прокуратура по случай на машинация против Европейския съюз посредством подправени заявления и подправени митнически заявления в подмяна на финансови облаги.

Според информация, едновременни следствия се организират в пет други страни с изключение на Гърция, по-специално в Италия, Испания, България, Франция и Белгия. Разследването се отнася до измами от митнически компании.

Според информация, до момента са извършени над 20 следствия в 3-та митническа работа в Пирея, в счетоводни адвокатски фирми и частни компании, както и по домовете, против митнически сътрудници, физически лица и митнически чиновници.

Събират се доказателства и са конфискувани огромни суми пари, с цел да могат да бъдат включени в досието по делото. Досега са открити 4,5 милиона евро в брой, като са осъществени обиски в 12 компании и шест домове на митнически чиновници.

 
Източник: newsbg.eu


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР