Разраства се огнището на пожара в землището между селата Васково

...
Разраства се огнището на пожара в землището между селата Васково
Коментари Харесай

Бедствено положение в две общини

Разраства се огнището на пожара в землището сред селата Васково и Оряхово в община Любимец, оповестиха от пресцентъра на регионалната администрация в Хасково, като се позоваха на дежурните в управата. Пожарът към този момент е обхванал и широколистна гора, с изключение на сухите треви и шубраци и се разраства на територията и на община Харманли.

Заради обстановката регионалният шеф на Хасково Минко Ангелов обяви частично бедствено състояние в две общини – Любимец и Харманли. „В момента огънят напредва към харманлийските села Изворово и Дрипчево“, посочи Ангелов пред Българска телеграфна агенция. Той е изискал тежка верижна техника от комплекса „Марица Изток“, която към този момент е обезпечена.

Пожарните екипи, които гасят огъня, по-рано бяха увеличени от четири на осем. Включи се и доброволното формирование от Свиленград, а община Любимец им изпрати водоноска.

Областният шеф отправи искане към Министерството на защитата за включване на арминията в битката с пожара.

Източник: Нова телевизия
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР