Разликата в класите си пролича, както и достойнствата на нашия

...

България загуби с 0:3 от световния шампион

Разликата в класите си пролича, както и достолепията на нашия отбор Националният тим на България загуби с 0:3 гостуването си на международния първенец Франция в контролна среща, изиграна на " Парк де Пренс ".  " Лъвовете " бяха последният противник на " петлите " преди те да стартират присъединяване си на Евро 2020 това лято. Националите ни позволиха три гола, само че демонстрираха добра игра и затрудниха противника в опитите му да стигне до вратата. Най-добър от нашите несъмнено беше вратарят Даниел Наумов, който се намеси чудесно на няколко пъти и избави най-малко три сигурни попадения във вратата ни. Във 2-та минута Мбапе стреля към вратата на Наумов, само че топката мина около вратата на " лъвовете ". Две минути по-късно Божиков блокира удар на Бенжамен Павар. В 24-ата минута Десподов потърси Атанас Илиев малко пред наказателното поле, само че пасът му бе неакуратен, малко по-късно Илиан Илиев изведе Десподов по фланга, само че Варан спря играча на Лудогорец с нарушаване. След половин час игра французите откриха резултата. След финтове на Мбапе, топката се отби от Турицов, а Гризман с акробатично осъществяване, за което му оказа помощ и рикошет в главата на Ивайло Чочев, прати топката във вратата на Наумов за 1:0. В 38-ата минута голмайсторът на Реал Мадрид Карим Бензема напусна терена поради травма в бедрото. На негово място се появи Оливие Жиру. В 40-ата минута нов брилянтен пас на Погба изведе Мбапе, който пусна към нахлуващия на скорост в наказателното поле Антоан Гризман, само че Даниел Наумов с върха на пръстите си съумя да избие топката над вратата. В 49-ата минута Мбапе с финт се измъкна от Турицов и насочи изстрел, само че Наумов боксира. В 62-ата минута Наумов мазета след центриране на Люка Дин. Малко след час игра Дембеле изведе Мбапе и нападателят нс ПСЖ стреля ниско по тревата, само че около задачата. В 79-та минута Димитър Илиев задържа добре отдясно и пусна към Карагерен, само че ударът му беше извънредно неакуратен. Три минути по-късно Оливие Жиру подпечата успеха на " петлите ". Той получи пас по земя от Павар и подложи крайници си, с цел да прати топката в мрежата на Наумов. Минута преди края на постоянното време пък Жиру оформи крайното 3:0 след бърза труходова офанзива на " петлите ", предходна през Льомар, стигнала до Бен Йедер и нападателят на Челси приключи с прецизен изстрел.
Източник: dnesplus.bg