ГДБОП разкри печатница за фалшиви пари в София
Разкрита е печатница за подправени пари в София. Това разкри основният секретар на Министерство на вътрешните работи Георги Кандев на страницата си във фейсбук.
Ето и детайлностите от него:
" Фалшификаторите са комуникирали с клиентите без директен контакт и единствено посредством криптирани приложения.
Доставките са осъществявани по метода „ Крипто Дроп “ - възнаграждение в криптовалута и приемане на неистинските банкноти на съответна локация в гр. София.
Колегите от ГДБОП направиха обиски на 4 адреса и откриха огромно количество подправени евробанкноти. Задържани са двама души. Образувано е досъдебно произвеждане.
Намерени са и всички средства за тяхното правене - мастило, водни знаци, листи със защитна нишка, гилотина за рязане, принтери и машина за UV експониране ".
Ето и детайлностите от него:
" Фалшификаторите са комуникирали с клиентите без директен контакт и единствено посредством криптирани приложения.
Доставките са осъществявани по метода „ Крипто Дроп “ - възнаграждение в криптовалута и приемане на неистинските банкноти на съответна локация в гр. София.
Колегите от ГДБОП направиха обиски на 4 адреса и откриха огромно количество подправени евробанкноти. Задържани са двама души. Образувано е досъдебно произвеждане.
Намерени са и всички средства за тяхното правене - мастило, водни знаци, листи със защитна нишка, гилотина за рязане, принтери и машина за UV експониране ".
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




