разгроми гостуващия Занкт Пьолтен с 4:0 в среща от петия

...

ЛАСК Линц с убедителен успех преди домакинството на Лудогорец

разгроми гостуващия Занкт Пьолтен с 4:0 в среща от петия кръг на австрийското футболно състезание. Така възпитаниците на Доминик Талхамер направиха отлична генерална подготовка преди семейството на в Лига Европа в четвъртък.

Андреас Грубер откри резултата след центриране от фаул на Петер Михорл в 34-ата минута. Веднага след почивката Йоханес Егещайн изведе в добра позиция в дясно в наказателното поле Райнхолд Ранфтл, който с диагонален удар осъществя за 2:0.

Десет минути по-късно Лукас Гръгич направи резултата типичен с глава след центриране от корнер от ляво на Грубер. Резервата Томас Гойгингер оформи триумфа след независима акция в 87-ата минута. С триумфа ЛАСК се изкачи на третото място в класирането с 10 точки.
Лига Европа 2 кръг, четвъртък 29 октомври  ЛАСК Линц 19:55предстои  Лудогорец