Разговорният изкуствен интелект (Conversational AI) може да повлияе на решенията

...
Разговорният изкуствен интелект (Conversational AI) може да повлияе на решенията
Коментари Харесай

AI може да ни манипулира и превърне решенията ни в стока

Разговорният изкуствен интелект (Conversational AI) може да повлияе на решенията на потребителите за търговски покупко-продажби, даже преди още да са ги взели, проправяйки пътя за вероятни операции. Това предвиждат откриватели от Кеймбриджкия университет в публикация, представена от Франс прес и Българска телеграфна агенция.

" Инструментите на изкуствения разсъдък към този момент са в развой на разработка, с цел да получават, извеждат, събират, схващат, предвиждат и в последна сметка - манипулират и трансфорат бъдещите решения на потребителите в стока ".

Това отбелязва Якуб Чаудари един от създателите на публикацията на Центъра " Леверхълм " за бъдещето на изкуствения разсъдък към Кеймбридж - център за интердисциплинарни изследвания, отдаден на изкуствения разсъдък. 

Това приложение на ИИ ще бъде концентрирано върху желанията на интернет потребителите, да вземем за пример за бъдещи покупки или идни избори. Подобна стъпка ще надвиши сегашните практики, при които задачата е да се насочи вниманието на потребителя към предложилия най-висока цена, най-много в обществените мрежи, и да се насочи целева реклама, основана на основата на навиците при сърфиране в мрежата или историята на минали търсения. 

По-конкретно, изкуственият разсъдък може да събере надълбоко персонални психически и поведенчески данни на потребителя, след което да се приспособява към тях, с цел да откри високо равнище на доверие и да му въздейства по-лесно, съгласно създателите на тази публикация, оповестена в " Харвард дейта сайънс ривю ".

" Мислили ли сте да отидете да гледате " Спайдърмен " довечера? " или " Казахте, че се чувствате претрупани, мога ли да ви запазя оня билет за кино, за който говорихме? ", показват създателите на публикацията примерни оферти от " чатбот ".

Предложения " за продажба " посредством система за търг в действително време, също могат да се отнасят за хотел, автомобил чартърен или гласоподаване за политически претендент.

Тази " стопанска система на желанието ", както я назовават ​​изследователите, проправя пътя за евентуална " обществена операция в промишлен мащаб ", се отбелязва в официалното съобщение, съпътстващо публикацията.

" Трябва да стартираме да мислим за евентуалното влияние на подобен пазар върху човешките желания, в това число свободни и почтени избори, свободни медии и почтена пазарна конкуренция ", споделя Джони Пен, съавтор на изследването.

" Това, което хората споделят, когато беседват, по какъв начин го споделят и видът допустима интервенция " имат доста по-интимен темперамент от елементарното записване на онлайн държание ", акцентира Якуб Чаудъри.

Изследователите означават, че компании като " ОупънЕйАй " (OpenAI), ЧатДжиПиТи (ChatGPT), " Шопифай " (Shopify), " Енвидия " (Nvidia), " Мета " (Meta) или " Епъл " (Apple) са почнали да прибягват към тези " безапелационни технологии ".

Изкуственият разсъдък към този момент е обект на рецензии поради способността си за разпространяване на дезинформация, да вземем за пример манипулирането на изображения по време на американските президентски избори, напомня Агенция Франс Прес.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
Източник: clubz.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР