Подпалиха втори център за лечение на ебола в Конго, 18 заразени са избягали
Разгневени поданици на град в центъра на огнището от ебола в източната част на ДР Конго нападнаха и подпалиха палатка в здравен център, където са лекувани хора, инфектирани с вируса. Това е втората сходна офанзива в района за седмица.
Никой не е потърпевш при нападението, излиза наяве от първичните сведения. Пациентите са съумели да избягат от огъня, като минимум 18 души, за които се допуска, че са инфектирани с вируса на ебола, са напуснали оборудването и местоположението им сега не е известно, заяви шефът на локалната болница.
Разгневените поданици дойдоха пред клиниката в град Монгбвалу нощес и подпалиха палатка, сложена от неправителствената организация " Лекари без граници " за хипотетични и доказани случаи на инфектирани с ебола, сподели доктор Ричард Локуди, шеф на болничното заведение в Монгбвалу, пред АП.
" Категорично осъждаме тези дейности, защото предизвикаха суматоха измежду личния състав и в следствие 18 хипотетични инфектирани избягаха измежду общността ", добави той.
В четвъртък различен център за лекуване в град Рвампара беше изгорял, откакто фамилията на локален мъж, умрял след хипотетично заразяване с ебола, не получи позволение да вземе тялото му.
Никой не е потърпевш при нападението, излиза наяве от първичните сведения. Пациентите са съумели да избягат от огъня, като минимум 18 души, за които се допуска, че са инфектирани с вируса на ебола, са напуснали оборудването и местоположението им сега не е известно, заяви шефът на локалната болница.
Разгневените поданици дойдоха пред клиниката в град Монгбвалу нощес и подпалиха палатка, сложена от неправителствената организация " Лекари без граници " за хипотетични и доказани случаи на инфектирани с ебола, сподели доктор Ричард Локуди, шеф на болничното заведение в Монгбвалу, пред АП.
" Категорично осъждаме тези дейности, защото предизвикаха суматоха измежду личния състав и в следствие 18 хипотетични инфектирани избягаха измежду общността ", добави той.
В четвъртък различен център за лекуване в град Рвампара беше изгорял, откакто фамилията на локален мъж, умрял след хипотетично заразяване с ебола, не получи позволение да вземе тялото му.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




