Андрияна Татарова: Това е измислен конфликт на интереси, свързан с опит за отнемане на два етажа от НДК
„ Разбрахме през вчерашния ден от медиите, че от 24 юни съм освободена от поста изпълнителен шеф на НДК “, сподели в „ Тази събота “ по bTV Андрияна Татарова.
„ Това е извънредно необичайно. Това е първи министър на културата от петима, които не са водили разговор с нас макар нашето предпочитание. Тръгнаха през медиите да изнасят погрешни обстоятелства и ще продължа да настоявам това. Ще се боря истината да излезе нескрито “, съобщи Татарова.
„ Винаги до този миг с всички министри и екипите им сме водили диалог по какъв начин да развиваме НДК, по какъв начин да подобрим финансовите условия, какво е бъдещето. Ние сме първият ръб, който е определен с конкурс и ръб, който е разписал бизнес тактики, които дават ясна картина къде желаеме да отведем НДК, изясни още тя.
По думите ѝ обаче разговор не е имало и Евтим Милошев обществено е отказал да беседва с тях.
„ От всичките говорения на Евтим Милошев може би единствено три или четири път той е говорел за това какво счита да прави в културата. Всичко останало – от ден първи, два месеца той посвети на това по какъв начин да ме махне мен и по какъв начин да блокира НДК. Неговият фокус бе да бъда отстранена като изпълнителен шеф “, съобщи Андрияна Татарова.
По думите ѝ той е излъгал пред Народното събрание, че одитният отчет не е завършил. Тя обаче твърди, че той е завършил.
„ Той не открива нито едно нарушаване при образуването на нашите хонорари “, уточни Андрияна Татарова.
Тя описа, че през 2024 година е имало опит за отнемането на два етажа от НДК и оказан напън върху нея да подпише „ за отпаднала нужда. "
„ През 2024 година идва писмо от акционерното сдружение, на което моят наследник е изпълнителен шеф. В писмото има питане за наем на зала „ Азарян “ за снимане на театрална режисура. Отдадохме я чартърен за реализирането на продукцията без грам обогатяване от моя страна. Аз обогатявам с НДК с този акт на деяние, без да има понижение или каквото и нарушаване на разпоредбите “, изясни Татарова.
„ Става въпрос за наем на залата за 2000 лева на фона на всички обири и спорове на ползи в тази страна. Тук ме укоряват, че аз съм обогатила НДК, а не себе си или сдружението и то за 2000 лева “, съобщи тя.
Андрияна Татарова апелира отнетото ѝ право на адвокатска отбрана.
„ Докато не се произнесе петчленна комисия във Върховен административен съд, това към момента за мен не е завършило като правосъдна сага. Ще продължа да потвърждавам, че не съм направила нищо неправилно и че това е един фиктивен спор на ползи с една единствена цел – обвързван е с двата етажа и с моето премахване “, съобщи Татарова.




