Районният съд в Дупница потвърди глоба от 1000 лева за

...
Районният съд в Дупница потвърди глоба от 1000 лева за
Коментари Харесай

Глобяват Рилския манастир заради замърсяване на река Друшлявица

Районният съд в Дупница удостовери санкция от 1000 лв. за Рилския манасти р, наложена на Светата обител от Регионална инспекция за опазване на околната среда поради замърсяване на река Друшлявица, излиза наяве от решението, оповестено на уеб страницата на правораздавателното ведомство.

Замърсяването е открито през 2024 година От правосъдното решение излиза наяве, че в отпадните води на Светата обител, заустени в реката, е намерено съществуване на нефтопродукти.

При взетите от инспекторите проби е регистриран резултат за второто шестмесечие на 2024 година - 1,15 mg/dm3 при възможни 0,5 mg/dm3.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР