Районната прокуратура в Кюстендил внесе обвинителен акт срещу фермера Петър

...
Районната прокуратура в Кюстендил внесе обвинителен акт срещу фермера Петър
Коментари Харесай

Изправят пред съда фермера, оставил коне да мръзнат в Осоговския балкан

Районната прокуратура в Кюстендил внесе обвинителен акт против фермера Петър Пищелов, който предходната зима изостави стадото си от десетки коне да мръзне в Осоговския балкан.

Планинари откриха тогава няколко натрупа на животни. Обвинението към 40-годишния фермер е за нечовешко отношение към животните по член 78 от Наказателния кодекс.

Разследването за изоставеното стадо в Осоговоската планина продължи месеци. Първоначално природозащитници оповестиха, че под снега са умряли от апетит и в студа десетки коне. Накрая се оказа, че са единствено 5.

Пищелов обаче е нарушил условията за разкриване на животновъден обект в планината, показал е и безхаберие и нечовешко отношение към животните. За което му бяха формирани два акта и от Регионалната организация по надзор на храните в Кюстендил.

Актовете ще влязат в действие съгласно окончателното решение на съда. Делото е планувано за понеделник. Ако бъде приет за отговорен, го грози санкция до 5000 лв..

На няколко пъти Пищелов сподели пред репортерите, че приятелката му е отговорна за това част от конете му да умрат.

Междувременно стадото му оцеля, а в планината се родиха и няколко дребни кончета, отбелязва БНР.
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР