Районна прокуратура – Пловдив привлече като обвиняем 35-годишен мъж за

...
Районна прокуратура – Пловдив привлече като обвиняем 35-годишен мъж за
Коментари Харесай

Обвиниха шофьора, блъснал пешеходци с висока скорост в Пловдив

Районна прокуратура – Пловдив притегли като обвинен 35-годишен мъж за това, че на 28 юни 2025 година, в град Пловдив, при ръководство на лек автомобил в подлеза на ул. „ Гладстон “ е нарушил разпоредбите за придвижване по пътищата и по несъобразителност е предизвикал междинна телесна щета на 28-годишен сирийски жител – закононарушение по член 343, алинея 1, б. „ б “, прочие 2, вр. член 342, алинея 1 от Наказателния кодекс.

На посочената дата обвиненият карал лек автомобил, марка BMW. При нахлуване в подлеза той изгубил надзор над транспортното средство, качил се на тротоара и блъснал трима пешеходци. В резултат на удара единият от тях е получил четири фрактури на десния крайник и е бил настанен в болница. Другите двама потърпевши са прегледани и освободени за домашно лекуване.

Съгласно автотехническата експертиза, произшествието е станало заради ръководство на автомобила с несъобразена скорост – 86 км/ч при позволени 40 км/ч.

Обвиняемият е бил тестван на място за приложимост на алкохол и наркотични субстанции – и двете проби са били негативни.

С разпореждане на наблюдаващия прокурор свидетелството за ръководство на моторно транспортно средство на обвинения е краткотрайно отнето до изговаряне на съда по случая.
Източник: glasnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР