Райо Валекано сътвори сензацията в 13-ия кръг на Ла Лига

...

Райо Валекано надлъга Реал и нанесе първа загуба на белите в Ла Лига

Райо Валекано сътвори сензацията в 13-ия кръг на Ла Лига победи Реал (Мадрид) с 3:2. Това е първа загуба за мадридчани в шампионата от началото на акцията.

Санти Комесаня изведе домакините напред в резултата, само че " Белите "  направиха поврат единствено за четири минути. Лука Модрич възвърне паритета в 37-ата минута от дузпа, а Едер Милитао даде преднина на гостите. Алваро Гарсия изравни за 2:2 в 44-ата минута.

FT 3-2

⚡️ upset the reigning champions with an electric win!
— LaLiga English (@LaLigaEN)
Оскар Трехо означи победното попадение в 68-ата минута от дузпа, която трябваше да извърши два пъти, като при първия си опит Куртоа избави.

Отборът на Карло Анчелоти остана на второ място 32 точки, с две по-малко от новия водач Барселона, който има 34 пункта. За Райо това е шести триумф през сезона и с 21 точки към този момент заема осмата позиция в генералното класиране.
 Бутрагеньо: Ливърпул е доста сложен съперник, само че ние сме Реал (Мадрид)

" Ще се срещнат два клуба с огромна история "