Райо Валекано нанесе първа загуба на Реал Мадрид в Ла

...

Райо Валекано нанесе първа загуба на Реал

Райо Валекано нанесе първа загуба на Реал Мадрид в Ла Лига този сезон. Кралския клуб падна с 2:3 във визитата си на скромния столичен отбор и слезе от върха в класирането. Там е Барселона, който има две точки повече от Реал.

Белия балет сбърка за повторно подред в Ла Лига – в предишния кръг отборът направи 1:1 с Жирона. В слабата серия влиза и  преди две седмици.

Райо Валекано поведе още в петата минута, когато се разписа Санти Комесаня. Шампионите на Испания и Европа обаче направиха поврат още до почивката. Лука Модрич изравни в 37-ата, а Едер Милитао направи 1:2 в 41-ата минута. Домакините обаче възвърнаха паритета още в 44-ата минута чрез Алваро Гарсия.
След почивката Райо Валекано продължи да атакува и получи дузпа. Тя беше осъществя от Оскар Трехо в 67-ата минута. После нервите взеха връх и реферът сподели 7 жълти и един червен картон – на треньора на домакините Андони Ираола.
„ Не бяхме свежи, което е обикновено след толкоз доста мачове. При нас има отмалялост, противникът не стопира да тича. Те бяха и по-смели. Заслужиха си огромната вечер “, сподели треньорът на Реал Карло Анчелоти.
Източник: flashnews.bg