Райо Валекано изигра силен мач и спечели с 2:1 домакинството

...

Райо се справи с Валенсия

Райо Валекано изигра мощен мач и завоюва с 2:1 семейството си на Валенсия. Столичани преобладаваха тотално през първото полувреме, в което означиха един гол, само че пропуснаха още няколко превъзходни благоприятни условия за гол. Иси откри резултата още в петата минута, когато засече подаване на Трехо. Тогава той съумя да изненада вратаря на гостите Мамардашвили.

Грузинският пазач обаче направи серия от отлични спасявания до почивката. В 15-ата минута той направи двойно избавяне след удар на Трехо, който стреля в обсега му от прелестна позиция в наказателното поле, и по-късно на Алваро Гарсия при добавката. Малко по-късно Мамардашвили отрази и мощен удар на Камейо.

Райо не съумя да се възползва от другите си шансове през първото полувреме, само че поведе с 2:0 в 52-ата минута. Тогава след ъглов удар Нико Гонсалес отклони топката в личната си мрежа. Малко по-късно домакините бяха покрай трето попадение, само че Алваро Гарсия прати топката около вратата.

Дженаро Гатузо опита да промени нещо със смени и в 64-ата минута дебют за гостите направи Джъстин Клуйверт. Валенсия сътвори положения пред вратата на противника чак в края на мача, когато стигна и до почетен гол, дело на Диакаби.

Снимки: Gettyimages