Райли Опелка хвърли бомбата в Бризбейн, след като елиминира Новак

...
Райли Опелка хвърли бомбата в Бризбейн, след като елиминира Новак
Коментари Харесай

Бомба в Бризбейн: Джокович отпадна от световния №293


Райли Опелка хвърли бомбата в Бризбейн, откакто отстрани Новак Джокович на 1/4-финалите от конкуренцията. Носителят на 24 трофеи от Големия шлем отстъпи в два сета - 6:7(6), 3:6 за час и 40 минути.

За високият 211 см американец това е една от най-големите победи в кариерата му и първа над противник от топ 10 от 2021 година насам. В последните години той падна доста обратно в ранглистата и стартира шампионата като №293 в света.

В първия сет Опелка не даде късмет за пробив на Джокович и поведе след тайбрек. След почивката Новак имаше точка за пробив в третия гейм, само че не съумя да я осъществя, а по-късно позволи брейк и не откри метод да отговори до края на мача.

За място на финала Опелка ще играе с французина Джовани Мпетши Перикар, който е №31 в света. Другият финалист ще дефинират Григор Димитров и чеха Иржи Лехечка.
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР